Навчально-методична робота


    Вірусний гепатит є одним з найпоширеніших інфекційних захворювань сьогодення, яке найчастіше вражає осіб працездатного віку, обумовлений ризиком виникнення ускладнень та несприятливих наслідків.

Ruff2

     Виходячи з гостроти та актуальності цієї теми, студенти групи Ф32 під керівництвом викладача інфектології Алієва Р.Б. у квітні провели науково-практичну конференцію « Парентеральний вірусний гепатит – підступна хвороба».

DSCF5548

     Хоча ВГ займають, за офіційними даними, друге місце після грипу та інших ГРВІ, вони часто переважають   за кількістю уражених осіб, тяжких форм, летальних наслідків та економічними витратами.

RuffDSCF5554

     Всі присутні на конференції отримали корисну інформацію щодо статистичних даних, особливостей етіопатогенезу, епідеміології, клінічної картини, методів діагностики, принципів лікування та профілактики парентеральних вірусних гепатитів.

Нікого не залишили байдужим літературні читання «Ще слів нема. Поезія вже є.», що відбулися в коледжі. Свої улюблені твори декламували студенти І-ІV курсів (гр. М-11, Ф-12, М-21, Ф-22, Ф-31, Ф-32, Ф-41).

Слухаючи поезії, присутні відчули, як у серце вливається симфонія світла, а поетичне слово проникає в таємниці душі, не дає їй зачерствіти.

Змінюються часи і влада, змінюється життя і людський світогляд, але незмінними залишаються найвищі істини.

Прозвучали твори Т.Г.Шевченка, Лесі  Українки, В.Сосюри, О.Теліги, В.Симоненка, А.Малишка, Б.Олійника, М.Верещаки, Ліни Костенко.

Підготували і провели вечір студенти групи Ф-41 з викладачем української мови та літератури Дехтяр Н.А.

0102 03 04

 

У січні 2016 року проведена науково-практична конференція

«Формування сучасної системи управління якістю освіти у ВМ(Ф)НЗ І-ІІ рівнів акредитації. Проблеми та шляхи їх вирішення».

Досвідом роботи з цієї теми поділилися викладачі: Мірошниченко Л.М., Гінзбург Л.І., Ковальова М.І., Завражна О.О., Ільїна А.О.:

► «Самоменеджмент як важлива складова педагогічного менеджменту»(Ковальова М.І.);

► «Управління якістю освіти на основі особистісно зорієнтованого навчання»(Мірошниченко Л.М.);

► «Розвиток комунікативних компетенцій на заняттях іноземної мови»(Гінзбург Л.І.);

► «Педагогічний менеджмент як засіб управління навчальною діяльністю студентів»(Завражна О.О.);

► «Впровадження сучасних підходів до формування та розвитку знань, якісної підготовки студентів на заняттях з внутрішньої медицини»( Ільїна А.О.).

Разом  з конференцією проведена виставка навчально-методичної документації, яка має професійно-практичне, пошукове та науково-дослідницькенаправлення. Матеріали в основному змістовні та естетично оформлені, що свідчить про високий професіоналізм викладачів коледжу.

20160125_09483120160125_09410220160125_09394120160125_09483820160125_09493120160126_10564920160125_09593820160125_09594320160125_10424020160125_105036

======================================================================================================================================

Захворювання серцево-судинної системи посідає перше місце в нашій країні серед причин смертності населення. Вчасна діагностика цієї патології і надана невідкладна допомога спроможна врятувати життя пацієнта. Санітарно-профілактична робота, яка проводиться серед населення, допоможе багатьом пацієнтам жити довго і активно та попередити такі загрозливі стани, як інфаркт міокарда та мозковий інсульт.

Виходячи з актуальності даної проблеми, викладач геронтології, геріатрії і паліативної медицини Ковальова М.І. провела майстер-клас зі студентами ІV курсу групи Ф41. Майбутні медики вчилися встановлювати фельдшерські діагнози серцево-судинних захворювань, надавати невідкладну допомогу при гіпертонічних кризах, стенокардії, аритмії, інфаркті міокарда; складати рекомендації пацієнтам з серцево-судинними захворюваннями щодо життя і дієти.


 

27 жовтня 2015 року в коледжі на досить високому методичному рівні відбулася науково-практична конференція для викладачів та студентів на тему: «Мультидисциплінарний погляд на проблеми передменструального синдрому і клімактерію». Конференцію підготували спеціаліст вищої категорії викладач медсестринства в психіатрії та наркології Ковальова М.І. та спеціаліст І категорії викладач медсестринства в гінекології Северіна О.Ф.

Нейроендокринні синдроми зустрічаються в різному віці жінки – від пубертатного періоду і до кінця життя. Найбільш розповсюджені – перед менструальний і клімактеричний синдром. Частота випадків за даними літератури коливається від 28 до 56%. Такі великі розбіжності пов’язані з тим, що відсутній чіткий облік таких пацієнтів, багато жінок замовчують ці проблеми. А, між тим, вони суттєво впливають на здоров’я, якість життя і соціальну адаптацію. Виходячи з гостроти та проблемності цієї теми, на конференції окреслено клінічні ознаки, методи діагностики, профілактики і напрямки лікування цих станів.


 

Готуючись до святкування 145-річчя з Дня народження геніальної української поетеси Лесі Українки, на високому емоційному піднесенні для гостей та учасників в коледжі було проведено відкрите заняття з української літератури на тему: « Драма-феєрія Лесі Українки «Лісова пісня» – мистецький шедевр драматургії». Заняття підготували та провели викладач української літератури Мірошниченко Л.М. та студенти І курсу групи Ф11.
100107_small105550_cr_small
Леся Українка – багатогранна особистість, поет-лірик, автор ліро-епічних поем, драматург-новатор, прозаїк, публіцист, критик – такі грані художнього таланту поетеси. Для читачів «Лісова пісня» – прекрасна казка про любов і зраду, про силу лісову і водяну. Драма приваблює глибоким філософським змістом, кличе до гармонії буття, злагоди з власною душею. Це твір, який утверджує великі вічні істини, дає відповіді на питання, що споконвіку хвилювали і хвилюють людство.
111603_cr_small
У чому сенс людського життя?
Коли життя вважається повноцінним?
Яка роль мистецтва у житті людини?
Якою є справжня любов?
Як виявляється взаємозв’язок людини й природи?

На занятті студенти і всі гості спробували дати відповіді на ці питання, заглибившись у зміст твору та проаналізувавши його, намагались з’ясувати, що необхідно всім нам для справжнього , повноцінного щастя.

DSCF4199_cr_small