День української писемності та мови

 

День української писемності та мови відтепер святкується 27 жовтня. Найголовніша традиція цього дня — це Радіодиктант національної єдності. Адміністрація, викладачі, співробітники та здобувачі освіти нашого коледжу традиційно долучилися до загальнонаціонального флешмобу. Бути грамотним – модно і престижно. Мета радіодиктанту — об’єднати людей навколо України в усьому світі. Особливо важливо зараз об’єднати всіх наших земляків: тих, хто був змушений покинути свої домівки й виїхати за кордон, тих, хто лишився, попри небезпеку, й тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях.
Раніше День української писемності святкували 9 листопада — у день памʼяті Нестора Літописця. Однак у 2023 році було вирішено перевести усі свята на календар Православної української церкви, яка дотримується канонічних дат. Так свято почали відзначати на два тижні раніше — 27 жовтня.
Текст для радіодиктанту написала українська перекладачка і поетеса Катерина Калитко. Називається він «Дороги України». Читав диктант актор театру і кіно Олексій Гнатковський.