BRAMA: Захист інфопростору в епоху цифрового впливу

Цифрове середовище – частина нашого буденного життя. Людина в сучасному світі постійно перебуває в полі впливу та тиску мас-медіа. Мас-медіа можуть впливати на спосіб життя, мислення, вчинки, переконання, можуть змінювати настрої, бажання та поведінку людей. Пропоновані мас-медіа цінності стають спільними для мільйонів людей. З метою впливу на масову суспільну свідомість у медіапросторі використовуються маніпуляції, що здійснюють психологічний вплив на суспільство через передачу інформації засобами медіа.

Як розпізнати фейкову інформацію, пропаганду, постправду; яка роль медіа у провокуванні конфліктів та поширенні стереотипів; що таке «мова ворожнечі» і як її розпізнати?…

Саме на ці питання відповів представник кіберполіції у ході зустрічі зі здобувачами освіти 1-4 курсів КЗОЗ ,, Ізюмський медичний фаховий коледж” ХОР в квітні 2024 року. Здобувачів освіти також ознайомлено з проєктом «BRAMA» (раніше мав назву «MRIYA»), що створений Департаментом кіберполіції разом з волонтерами для захисту медіапростору України від пропагандистських Telegram-каналів, розповсюдження фейкових новин, протиправного та забороненого контенту з боку країни агресора.

BRAMA – це синергія громадян, приватного та державного секторів, спрямована на протидію дезінформації та незаконному контенту. Проєкт пропонує:
– Знищення російських осередків в Інтернеті.
– Зменшення рівня булінгу та цькування в мережі.
– Протидія наркотикам та шахрайству.
– Навчання та тренінги з кібергігієни.
– Просвіта населення щодо інформаційної гігієни.
– Залучення та мотивація громадян до активної громадянської позиції.

Донать свій час на захист інфопростору
https://t.me/+EbXZHBfHXbszY2I6