Звернення до випускників

Шановні колеги, співробітники, студенти, батьки студентів і, сподіваюсь, майбутні абітурієнти!

 Добігає кінця навчальний рік у коледжі. Він був непростим, унікальним, як для нас, так і для всієї країни, для світу. Всім довелося дуже швидко пристосовуватися до умов самоізоляції та карантину, викладачі вивчили можливості різноманітних платформ, щоб впровадити їх в практику та якісно забезпечити навчальний процес. Багато чого було вперше: online лекції, семінари та навіть іспити, студенти надсилали відео про виконання практичних навичок, а їм допомагали рідні, виконуючи операторську роботу та виступаючи в ролі пацієнта. Приємно зазначити, що і викладачі, і студенти гідно подолали труднощі,що виникли, і успішно закінчили навчальний рік.

   Наразі хочу звернутися до випускників цього року. Кажуть, що студентські роки незабутні, а у вас вони незвичайні. Ніколи ще не було такого випускного! Немає звичних повітряних кульок, прикрашеної зали… Проте від цього урочистість моменту не зникає – це ваше свято, ваш незабутній випускний! Кілька років тому ви зробили свій вибір на користь медицини з різних причин: хтось вирішив продовжити сімейну традицію, підтримати династію, хтось – за порадою близьких, хтось мріяв з дитинства стати лікарем, а середня спеціальна або, як тепер,- передвища фахова освіта – це перша сходинка до втілення мрії. Сподіваюсь, ніхто не розчарувався у своєму виборі. Ви опанували ази медичної науки під орудою кваліфікованих, вимогливих, справедливих і при тому доброзичливих викладачів, дізналися багато  про сучасний стан медицини та про її минуле, про видатних лікарів та науковців, але головне – про те, що в медичній галузі має працювати лише людина великого серця і щедрої душі. Часто ви чули слова про героїчність професії медичного працівника та наразі, слідкуючи за новинами, слухаючи повідомлення про боротьбу з короновірусною навалою, бачимо, скільки медичних працівників постраждало, виконуючи свою повсякденну роботу. Оглядаючи  хворих, надаючи їм допомогу, проводячи лабораторні обстеження, перевозячи хворих, медичні працівники наражаються на небезпеку. Їхній героїзм непомітний, буденний, вони ризикують своїм здоров’ям і життям, здоров’ям своїх близьких, підкоряючись найвищому людському закону – голосу свого сумління, своєї совісті.

Медиком не кожен може бути,

Не кожне серце вміє співчувать,

Розвіять страх, про себе вмить забути,

Життя й здоров’я іншим рятувать.

Частенько з «того світу» витягати,

Щоб повернути сонце, пісню, сміх.

Велике серце мусить медик мати

Й нести у світ добро й любов до всіх.

 Хочу побажати вам успіхів, терпіння, наснаги на вашому нелегкому професійному шляху, що ви обрали. Хай поруч з вами будуть надійні друзі та мудрі колеги, ніколи не соромтеся звертатися за порадою до більш досвідчених колег, не відмовляйте в пораді та допомозі самі ( в умовах сучасних технологій ви можете виявитися більш  досвідченими в користуванні тим же комп’ютером). Пам’ятайте, що тепер вам виставлятиме оцінки не викладач, а саме життя, і ціна помилки – не стипендія, а здоров’я людини. Хай добре складається й ваше особисте життя, хай ваша родина буде для вас затишним пристанком і надійним тилом. Будьте здорові, бережіть себе та близьких, цінуйте кожну мить життя! В добру путь!

 А ми завжди будемо раді бачити вас у коледжі, не забувайте своїх наставників, приходьте до нас. Ми не прощаємося. Ми сподіваємося на зустріч, тож до побачення!